YouTube to największa platforma wideo i druga najczęściej odwiedzana strona internetowa należąca do amerykańskiego giganta. Zyskał popularność dzięki swojej zdolności do szybkiego budowania publiczności. YouTube to portal wideo nie tylko dla pracowników Google, ale przede wszystkim dla użytkowników, którzy budują portal oparty o pliki video.

Co wpływa na popularność na platformie YouTube?

Na powstałej w 2005 roku platformie co minutę dodawane jest blisko 300 godzin filmów. Treści o różnej tematyce, gatunku, wartościowe, jak i te mniej wartościowe. Jedne są częściej oglądane inne zaś mniej. Co takiego ma wpływ na popularność filmów, youtuberów? Niewątpliwie jedną z podstawowych czynników wpływających na popularność jest: jakość i zasięgi treści. Twórcy youtubera dostarczają wartościową, interesującą i unikalną treść video, mają większe szanse na zdobycie większej liczby subskrybentów i widzów.

Popularność kanału lub youtubera to proces, który wymaga czasu, wysiłku i spójnej pracy. Nie ma jednoznacznej formuły gwarantującej sukces. Skupienie się na jakości treści, budowaniu relacji z widzami i promocji może pomóc w osiągnięciu większej popularności. Zaistnienie na YT nie należy do prostych czynności. Top 10 polskiego YouTube ukazuje pierwsze dziesięć miejsc kont o największej liczbie subskrybentów.

Pierwsze miejsce naszej listy Top 10 polskiego YT

Blowek w połowie 2023 roku zebrał ponad 4,8 miliona subskrybentów. Blowek, czyli Karol Gązwa, urodzony w 1996 roku, dokładnie 17 grudnia – to gwiazda YouTube pochodząca z Warszawy. Swoją przygodę z YouTube rozpoczął na początku 2011 roku od filmów związanych z grami komputerowymi na kanale minecraftblow. Kanał początkowo związany był z grą Minecraft. Jego talent do tworzenia interesujących i wciągających treści oraz wyjątkowe poczucie humoru sprawiły, że stał się popularny. Gązwa jest znany ze swoich filmów w różnych formatach, w tym Let’s Playów, recenzji gier, samouczków i vlogów na tematy związane z grami. Jego styl prezentacji charakteryzuje się dużą energią, entuzjazmem i ekspresją.

Kto uplasował się na drugim miejscy listy Top 10 polskiego YouTube?

Drugie miejsce jest zarezerwowane dla posiadacza 4,8 miliona subskrybentów. Karol „Friz” Wiśniewski, bo o nim mowa. Rocznik 1996 swój debiut zaczął 2010 roku filmem pod tytułem „Wiśnia rolki 1”. Pochodzący z Krakowa Friz to polski influencer, youtuber, przedsiębiorca i wokalista zespołu Ekipa Friza. Karol zdobył dużą popularność na platformie YouTube, gdzie prowadzi swój kanał o nazwie „Friz” i publikuje różnorodne treści, takie jak vlogi, wyzwania, recenzje i inne filmy rozrywkowe.

Na miejscu trzecim Top 10 polskiego YouTube kogo mamy?

Stuu lub dawniej nazywany był „Polski Pingwin”, jest polskim youtuberem. Urodził się 7 stycznia 1992 roku w Londynie, a jego prawdziwe nazwisko to Stuart Alexander Kluz-Burton. Jego główny kanał na platformie YouTube, o nazwie Stuu, osiągnął w maju 2023 roku liczbę 4,24 miliona subskrypcji. Początkowo Stuart mieszkał w Anglii, ponieważ jego ojciec Gary jest Brytyjczykiem, a matka Barbara jest Polką. Stuu znany jest głównie ze swoich filmów na YouTube, które często obejmują gry wideo, wyzwania, vlogi i inne treści rozrywkowe. Zyskał szerokie grono fanów w Polsce i za granicą dzięki swojemu charakterystycznemu poczuciu humoru.

Czwarte miejsce Top 10 polskiego YouTube zajmuje reZigiusz

Remigiusz Jakub Wierzgoń to polski Yotuber urodzony 27 sierpnia 2021 roku w województwie śląskim, w mieście Rybniku. Jest popularnym twórcą internetowym oraz youtuberem. Jego główny kanał na YouTube o nazwie reZigiusz został założony 27 sierpnia 2012 roku i posiada blisko 4,5 miliona subskrybentów. Drugi kanał reZi — Born To Be a Gamer ma 606 tysięcy subskrybentów. Remigiusz Jakub Wierzgoń głównie podejmuje tematy związane z aktualnościami ze świata gier, recenzjami sprzętu, a także vlogami, w których dzieli się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami związanymi z grami komputerowymi.

Piąte miejsce Top 10 polskiego YouTube należy do Step Records

Step Records to wytwórnia muzyczna, która specjalizuje się głównie w hip-hopie. Zajmuje się produkcją, wydawaniem oraz dystrybucją albumów i utworów hip-hopowych, a także posiada kanał YouTube z bardzo interesującymi treściami. Wytwórnia ma własny kanał promocyjny, który obecnie posiada 3,8 miliona subskrypcji, plasując się na pierwszym miejscu wśród kanałów wytwórni hip-hopowych.

Szóste miejsce w Top 10 polskiego YouTube przysługuje SA Wardega

Sylwester Adam Wardęga, znany również jako SA Wardega, urodził się 31 grudnia 1989 roku w Mławie. Jest polskim niezależnym filmowcem, youtuberem oraz performerem. Jego kanał na platformie YouTube pod względem liczby subskrybentów osiąga ponad 3,6 miliona subskrybentów. Przez pewien czas (do maja 2018 roku) był najpopularniejszym polskim kanałem na YouTube, jednak później został wyprzedzony przez kanał Blowka. SA Wardega znany jest przede wszystkim z kreatywnych żartów i wyzwań, które dokumentuje na swoim kanale.

Szczęśliwa siódemka w Top 10 polskiego YouTube należy do Naruciak

Adam Zimmermann jest to youtuber, posiadający pięć kanałów. Urodził się 3 kwietnia 1998 roku w Poznaniu. Jego głównym kanałem, założonym 30 listopada 2013 roku jest Naruciak, który ma około 3,4 miliona subskrybentów. Jego drugi kanał Boruciak posiada 1,47 miliona subskrybentów (stan na 10 sierpnia 2022). Naruciak jest popularny ze względu na treści związane z grami wideo i humorystycznymi vlogami na platformie YouTube.

Ósemka w Top 10 polskiego YouTube AbstrachujeTV

Abstrachuje TV to sieć kanałów YouTube, która jest obsługiwana przez spółkę STUDI sp. z o.o. Firma Abstra sp. z o.o. obecnie nosi nazwę STUDI Sp. z o.o., została założona przez grupę Abstrachuje w 2016 roku. W 2017 roku Bogusław Leśnodorski, Maciej Wandzel i Aleksander Wandzel nabyli część udziałów w spółce. Abstrachuje TV oferuje różnorodne kanały o różnych tematykach. Kanał AbstrachujeTV posiada blisko 3,3 miliona subskrybentami.

Dziewiąte miejsce w Top 10 polskiego YouTube należy do SBM Label

Polska wytwórnia hip-hopowa ma swoją siedzibę w Warszawie. Z ponad 3,2 miliona subskrybentami jest drugim kanałem muzycznym w Top 10 polskich YouTube. Na YT działa od 25 października 2010. Na kanale można znaleźć materiały promujące działalności SBM Label i ekipy SB Maffija oraz związanych z nimi artystów. Ponad 4 miliony 400 tysięcy wyświetleń świadczy o bardzo dużej popularności SBM Label na YT.


Top 10 polskiego YouTube zamyka Planeta Faktów

Posiadająca ponad 2,7 miliona subskrybentów Planeta Faktów został założony w 18.12.2012 przez Jacka Makarewicza. Planeta Faktów jest najpopularniejszym kanałem ciekawostkowym na YouTube w Polsce. Na swoim kanale przedstawia rankingi z różnych rzeczy oraz nagrywanie wiadomości z ostatniego tygodnia.

Polski YouTube jest pełen utalentowanych twórców. Różnorodnych treści, niezliczonych możliwości, o czym może świadczyć ilość subskrybentów. Dziesięć kanałów, które przedstawiliśmy, to tylko niewielka część tego, co można znaleźć na tej platformie. Niezależnie od tego, czy jesteśmy widzami, czy potencjalnymi twórcami, polski YouTube oferuje mnóstwo rozrywki, wiedzy i inspiracji.